Az ország egyik legdíszesebb és legizgalmasabb múzeumi tere, a Szépművészeti Múzeum hatvan éve lezárt Román Csarnoka az utóbbi évtizedekben leginkább egy horrorfilm forgatási helyszínére hasonlított, a világháborúban megrongálódott, azóta festmények és gipszmásolatok raktáraként szolgált. A múzeum egy hónap múlva bezár, elkezdődik az épület rekonstrukciója. Ám addig is – míg a Rembrandt kiállítás közönsége hömpölyög néhány méterrel odébb – a szakemberek zárt ajtók mögött hozzáláttak az 1983-ban felépített polcrendszer elbontásához.

A látogatóktól generációk óta elzárt területre most egy videó segítségével be lehet tekinteni, a felvételek történelmi pillanatokat őriznek meg: a remélhetőleg nem sokáig fennmaradó romos állapotot és az évtizedek óta ideiglenes polcrendszer bontását, vagyis a régen várt rekonstrukció első lépéseit.

Fotók: wikipédia